تبلیغات
تصاویر منحصر به فرد از جهان⎝⏠⏝⏠⎠ - پژاك چیست؟+تصاویر سربازان گروهك پژاك

تصاویر منحصر به فرد از جهان⎝⏠⏝⏠⎠

برای اولین بار ببینید!

آخرین مطالب

تصاویر منحصر به فرد از جهان


اولین شبكه اجتماعی فوتبال ایران


مجموعه عظیم آموزشی حرفه ای مایا از کمپانی Simply Maya

تصاویر منحصر به فرد از جهان


با قرار دادن كد زیر در هر كجای سایت خود،می توانید جدیدترین و جذاب ترین عكسها را به كاربران خود هدیه كنید

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 20 دی 1389

با سلام خدمت خوانندگان عزیز

امروز در مورد گروهك پژاك كه در غرب و شمال غربی كشور فعاله و مثل گروهك ریگی دست به ایجاد ناامنی و خشونت در این بخش از  كشور می كنه،تعدادی عكس خواهیم دید.لطفا با ما همراه باشید.

"پژاک یا PJAK (مخفف: Partiya Jiyana Azad a Kurdistanê: پارتیا ژیانا ئازادا کوردیستانێ: حزب حیات آزاد کردستان) یک گروه شبه نظامی شدیداً چپ‌گرا[۱] در کردستان ایران است که مدعی است که «برای احقاق حقوق ملت کرد در ایران مبارزه می‌کند».گروه شبه نظامی پژاک، خود را شاخه ایرانی پ‌ک‌ک - معرفی می‌کند و از سوی شماری از کشورها از جمله کشورهای هم پیمان ناتو و ایران در فهرست گروه‌های تروریستی طبقه‌بندی می‌شود.

فرماندهان حزب‌های ایرانی کرد می‌گویند پژاک مذاکرات مستقیم و غیر مستقیمی با مسؤولان آمریکایی داشته‌است.دولت ایران نیز این گروه را تحت حمایت آمریکا می‌داند.

سیمور هرش، خبرنگار تحقیقاتی مجله نیویورکر در شمارهٔ ۲۷ نوامبر این مجله گزارش داد که گروه پژاک هم از ایالات متحده و هم از اسرائیل کمک دریافت می‌کند.

فعالیت این حزب بیشتر در مرز بین ایران، عراق و ترکیه و منطقه قلعه‌رش در استان آذربایجان غربی و بخش شرقی کوهستان قندیل در کردستان عراق می‌باشد. شمار زیادی از افراد پژاک از افراد پ‌ک‌ک و شهروند ترکیه هستند.

احزاب سابقه‌دارتر کرد مثل حزب دموکرات کردستان ایران و کومله رابطهٔ حسنه‌ای با پژاک ندارند[نیازمند منبع] و در برخی موارد به این علت که این حزب در زمانی پدید آمد که پ‌ک‌ک و دولت ایران همکاری داشتند و پژاک مدتی نیز به طور علنی در خاک ایران اعمال مسلحانه انجام می‌داد آن را مظنون به رابطه با جمهوری اسلامی دانسته‌اند. ایده‌ئولوژی پژاک و پ‌ک‌ک آپوگرایی (Apoism) یعنی پیروی مطلق از شخص عبدالله اوجالان (ملقب به آپو) است. افراد گروه پژاک تصویر بزرگی از عبدالله اوجالان را بر روی کوهی در ۱۶ کیلومتری کوه قندیل ترسیم کرده‌اند.

پیشینه

پ.کا.کا از سوی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به عنوان یک حزب تروریستی شناخته می‌شود. این حزب پس از حملات ۱۱ سپتامبر به آمریکا، به منظور گریز از وجهه تروریستی و مورد هدف قرار گرفتن از سوی غرب، نیروهای خود را به شاخه‌های گوناگون تقسیم کرد. این حزب، یک سال پیش از آغاز جنگ عراق افراد خود را در قالب احزاب جدیدی میان شاخه‌های ترکیه، سوریه، عراق و ایران تقسیم کرد. آن گروه از کردهای ترکیه عضو پ‌ک‌ک که به ایران آمدند نام پژاک را بر خود نهادند. منابع آمریکایی مدعی هستند که شمار اعضاء پژاک در حدود ۳ هزار نفر است.

ساختار سیاسی

پژاک در سال ۲۰۰۴ اولین کنگره خود را برگزار نمود. رئیس این حزب (در سال ۲۰۰۴) عبدالرحمان حاجی‌احمدی نام دارد. پژاک تاکنون چندین انشعاب درونی داشته‌است. منابع شمال عراق گزارش می‌کنند که حاجی‌احمدی، تنها اسماً رئیس پژاک است و هیچ کاری بدون اجازهٔ پ‌ک‌ک انجام نمی‌دهد.

حاجی‌احمدی، به ایالات متحده سفر داشته و در آن‌جا تماس‌هایی برقرار کرده‌است. او می‌گوید: «هدف ما یکی است. ما در مورد براندازی حکومت صحبت نمی‌کنیم، ولی خواهان تغییر دموکراتیک در ایرانیم. در این سطح حاضریم با آمریکایی‌ها همکاری کنیم.».

بر طبق اعلام واشنگتن تایمز نیمی از اعضای پژاک زن هستند و یکی از رهبران آن گلستان دوغان نام دارد که دانش‌آموختهٔ رشتهٔ روان‌شناسی از دانشگاه تهران است.

دست‌گیری و آزادی رهبر پژاک در آلمان

حاجی‌احمدی، رهبر پژاک در اسفند ۱۳۸۸ در منزل خود در آلمان توسط ماموران ضد تروریسم پلیس آلمان و با درخواست دولت بلژیک دستگیر و پس از دو روز آزاد شد."

به نقل از ویكی پدیا

حاوی تصاویر نامناسب برای كودكان +18

سیاست های پژاک در جذب جوانان

یکی از اساسی ترین استراتژی های پژاک جذب جوانان است. از این رو سیاستگزاران این گروه برای جذب جوانان به ترفندهای مختلفی از جمله چند مورد ذیل توجه خاص دارند، لازم به یادآوری است که این سیاست ها پیش از این از سوی گروه مجاهدین خلق _(موسوم به منافقین) نیز عملی می شد که گرچه در سالهایی توانست جذابیت آفرین باشد اما پس از مدتی به دلیل افشای چهره واقعی آنها تمامی این سیاست ها به شکست انجامید:

1. اختلاط دختر و پسر
جوان در سن ازدواج است از این رو وجود محیطی که در آن دختران و پسران بدون محدودیت باشند برای جوانانی که نسبت به ارزش های دینی و قومی خود بی اعتنا هستند جذابیت دارد. اما غافل از آنکه در این راه جان خود را از دست خواهد داد.

مسئولان پژاک برای توجیه این اقدام خود که در مخالفت آشکار با آموزه های دین اسلام است عنوان می کنند که این امر به دلیل مخالفت آنها با تبعیض جنسیتی و دفاع از حقوق زنان است.2. هیجان طلبی جوانان
یکی از ویژگی های هر جوانی هیجان طلبی است. نسل جوان ایران در زمان شاه هیجان خود را در مبارزه با شاه تخلیه می کرد و در زمان جنگ با عراق نیز جبهه ها محلی برای بروز این حس فطری جوانان ایران بود.

اکنون پژاکیان با استفاده از این خصلت جوانان آنان را روانه میدان جنگ و درگیری می کنند.

3. شخصیت طلبی جوانان
یکی دیگر از ویژگی های یک جوان شخصیت طلب بودن اوست. او انتظار دارد در نگاه دیگران دارای موقعیت باشد. پژاک با توجه به این مساله اقدام به ایجاد گروه های فرعی بسیاری در درون تشکیلات خود کرده است. بعضی از این گروه ها دو نفره اند اما عنوان هایی را که به آنها می دهند به گونه ای است که آنها به شدت احساس شخصیت کنند. به عنوان مثال به این دو نفر این عنوان های فریبنده را می دهند: یکی فرمانده گروه عملیاتی آپو یک (مثلا) و دیگری معاون گروه عملیاتی آپو یک است. این این عنوان ها برای جوانی که در سطح فکری مناسبی نباشد فریبنده است.

4. آرمان گرایی جوانان
یک جوان به شدت آرمانگراست و در صورتی که احساس کند یک هدف حق است هرچند رسیدن به آن دارای عواقبی باشد حاضر است برای آن هدف تلاش کند.
کردستان بزرگ عنوانی است که از سوی پژاک به عنوان یک هدف معرفی می شود و در کنار آن بیان درد و رنج هایی که ملت کرد در طول تاریخ متحمل شده اند (شبیه آنچه صهیونیست ها برای تحریک احساسات یهودیان به کار می برند) در برانگیختن حس آرمانگرایی جوانان کرد موثر است.

عبدالرحمان حاجی احمدی

نیمی از سربازان این گروهك را زنان تشكیل می دهند

تعدادی از اعضای این گروهك كه در حمله سپاه پاسداران كشته شده اند.

كمال اسفرم معروف به شوانه،یكی از اشرار مهاباد كه چند سال قبل كشته شد.اطلاعات بیشتر در  اینجا

منابع:اینترنت،ویكی پدیا،no-pejak.persianblog.ir
طبقه بندی: تصاویری که دیدنشان نیاز به طاقت فراوان دارد!(+18)، 
برچسب ها: پژاك، تروریست، آمریكا، اسرائیل،
ارسال توسط من و او
مطالب خوشمزه از سراسر اینترنت
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر چه عکس هایی را دوست دارید،ببینید؟این نظرسنجی برای این است كه شما موضوعاتی را كه بیشتر دوست دارید،اعلام كنید و در مطالب سایت تان شریك شوید.
ما از هر پیشنهادی استقبال می كنیم
ابر برچسب ها
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
گلچین
تیم های فوتبال
امکانات جانبی
اجتماع مجازی طراحان وب ایران وبلاگ یه عاشق بارونGooya It